Consultatii gratuite  pentru copii la stomatolog

 

O campanie de preventie dentara s-a desfasurat in toate clinicile stomatologice Dr. Leahu pe parcursul lunii iunie, luna copiilor.

 

Parintii au fost asteptati impreuna cu cei mici, la o consultatie gratuita la medicul stomatolog pentru copii in Clinica din Pipera, Clinica din Rin si in Clinica din Victoriei.

 

In timpul consultatiilor, medicii dentisti le-au oferit micilor pacienti cele mai bune sfaturi pentru a preveni cariile dintilor de lapte, problema cea mai des intalnita la copii.

 

Campania de preventie a atras atentia asupra faptului ca un consult stomatologic la fiecare sase luni este o prioritate in dezvoltarea unei danturi sanatoase a copilului la maturitate.

 

In clinicile noastre avem un tel maret – o lume fara carii. Multumim Colegiului Pacientilor si parintilor care au inteles importanta campaniei noastre de preventie si si-au adus copiii la controlul gratuit. Micutii au descoperit in medicii nostri, dincolo de profesionalismul acestora, adevarati prieteni.“ spune dr. Ionut Leahu.

 

Din pacate, sunt parinti care considera ca micile carii aparute pe dintii de lapte nu constituie o problema pentru care trebuie sa mearga la dentistul de copii. Este gresit. In clinicile stomatologice Dr. Leahu iti punem la dispozitie o serie de informatii prin care atragem atentia ca  o carie netratata la timp poate duce la probleme dentare complexe si tratamente stomatologice complicate si scumpe.

 

Programele stomatologice de preventie in Clinicile Dr. Leahu sunt obisnuite.

In luna mai, odata cu deschiderea noii Clinici stomatologice din Pipera (Str. Erou Iancu Nicolae, nr. 124 parter, Voluntari, Ilfov ), toti pacientii, care au calcat pragul noii locatii au beneficiat de consultatii cadou.

 

 

 

Colegiul Pacientilor, Asociatie de pacienti, Protectia Pacientilor, Drepturile Pacientilor