O echipa din partea Colegiului Pacientilor participa azi la conferinta nationala de management modern al asociatiilor de pacienti.

Participare la conferinta nationala de management modern al Asociatiilor de pacienti face parte din planul de comunicare a Colegiului Pacientilor cu asociatii de pacienti.

Sau stabilit cu aceasta ocazie contacte initiale cu reprezentanti a mai multe asociatii de pacienti cum ar fi: Asociatia Transplantatilor din Romania, Asociatia „Aprotetica” a bolnavilor de Fenilcetonurie, Asociatia Nationala Pentru Boli Rare Romania, Asociatia Nationala pentru copii si adulti cu Autism din Romania, Asociatia APSCO 2016 si altele.

Colegiul Pacientilor considera cooperarea si coordonarea actiunilor asociatiilor de pacienti un element cheie in realizarea unei schimbari si atingerea obiectvelor lor si anume cresterea calitatii si accesibilitatii serviciilor medicale.

Colegiul Pacientilor – Asociatie de pacienti – Protectia Pacientilor.