Colegiul Pacientilor la emisiunea intalniri capitale de la Radio Bucuresti.

Editia din aceasta saptamana a emisiunii Intalniri Capitale moderata de Stefan Ciochinaru il are ca invitat pe domnul Cristian Sas, președintele asociației Colegiul Pacientilor, o organizatie non-guvernamentala foarte interesanta, cu peste 4000 de membri la nivel național, care ajută publicul răspunzând la întrebări și oferind informații despre aspecte specifice ale sistemului medical din România.

În fapt, este vorba despre un grup de cetățeni cu puternică atitudine civică, cetățeni care au hotărât să nu mai lase la voia întâmplării felul în care sunt tratați, modul în care sunt cheltuiți banii plătiți de noi pentru sănătate și, nu în ultimul rând, calitatera serviciilor medicale pe care le primim.

Puteti viziona inregistrarea emisiunii la acest link.

Colegiul pacientilor, Asociatie de pacienti, Protectia pacientilor, Drepturile pacientilor