img_7726Așa arăta, acum două miercuri, coada în secția de Hematologie de la Colentina. E o poză trimisă de mine în dimineața aceea prietenilor, ca să le arăt cât mai aveam de așteptat la ușa doctoriței Mihaela Andreescu, nu doar un medic foarte bun și foarte căutat, ci și un om special, pe care pacienții îl roagă să le boteze copiii, pentru că le-a salvat viața.

Astăzi, aflu de pe wall-ul doamnei doctor că , pentru că e „o secție fantomă și nesustenabilă” și oricum tratează numai „mortăciuni”.

Așa arată o secție fantomă și nesustenabilă, cu cozi de zeci de oameni.

V-o spune o mortăciune care a văzut asta cu ochii ei.

Puteți să dați și share, pentru că, din câte am auzit, vor fi măcelărite și Neurochirurgia, și mai multe alte secții noi, probabil la fel de fantomă ca cea din poză spune o pacientă ce ar putea fi afectată de această schimbare pe facebook.