Crestere de peste 200% a numarului de vizitatori pe site-ul Colegiului Pacientilor in prima jumatate a anului! (2017)

O data cu cresterea activitatii la nivel national si site-ul nostru a cunoscut o crestere spectaculoasa a numarului de vizitatori ajungand la peste 184 000 vizitatori in primele 7 luni ale anului, aproape dublu fata de volumul total de vizite de anul trecut.

Pastarand acest ritm de crestere site-ul Colegiul Pacientilor va incheia anul cu aproximativ 400 000 vizitatori devenind unul dintre cele mai importante canale de informare pentru pacientii din mediul online.

Suntem foarte mandri de aceste rezultate avand in vedere ca site-ul este intretinut exclusiv de voluntari si membri ai asociatiei care se ocupa de acest proiect in timpul lor liber.

„Luna aceasta vom demara o campanie ampla de promovare a serviciului de asistenta in caz de malpraxis in cooperare cu Consiliul de Mediere a carui componeta online va fi gazduit pe site-ul nostru la adresa: https://colegiulpacientilor.org/linie-de-suport/ si va invit si pe aceasta cale sa va informati prietenii si cunostintele despre acest serviciu” a declarat Marilena Nicolae directorul de operatiuni al asociatiei.