Colegiul Pacientilor Sucursala Timisoara organizeaza in data de 15 Decembrie 2017 ora 13.00 in sala Revolutiei de la Consiliul Judetean Timis evenimentul:

Medierea, polita de asigurare a medicului si a pacientului.

Evenimentul se adreseaza atat medicilor cat si pacientilor avand ca principal obiectiv prezentarea avantajelor pentru ambele parti a medierii oferite de Colegiul Pacientilor si Consiliul de Mediere.

Participarea la eveniment este GRATUITA si nu necesita inregistrare.

Colegiul Pacientilor ofera gratuit, la nivel national, sprijin pacientilor care se considera victime ale unui caz de malpraxis un serviciu de suport si asistenta ce poate fi accesat 24 h pe zi in orice zi din saptmana completand formularul online de aici.

Pacientii sunt contactati in maxim 48h pentru clarificarea cazului si directionati catre echipe de mediatori din judetul de resedinta pentru a se incerca medierea cazului in cel mai scurt timp.

Eventiment organizat cu sprijinul generos al Spitalului Premiere ; Clinicile Medici’s si a Consiliului Judetean Timis.

Colegiul Pacientilor – Asociatie de pacienti – Protectia Pacientilor – Drepturile Pacientilor