Nu doar la Timisoara, asa este in toata tara!

Spitalele nimanui sau cum ardem banii pe luminite de Craciun si murim in bezna din spitalele subfinantate.

Dragul meu cetatean European de pe plaiurile mioritice, afla ca esti principalul vinovat pentru aceasta situatie.

De sarbatori ati vazut si v-ati minunat cu totii de luminitele de Craciun de prin toate orasele patriei, nu a vazut occidentul asa minunatie de cand neamul lui. S-a umflat pipota romanului mai sa plesneasca de mandrie a marilor realizari nationale.

S-au ars de sarbatori potrivit unor estimari peste 200 000 000 lei pe luminite si evenimente legate de sarbatorile de iarna in timp ce, pentru majoritatea spitalelor, ctitori ai epocii de aur in cel mai bun caz nu au gasit fonduri pentru ele si cad pe voi imediat dupa sarbatori cand ajungeti in turme la camera de garda.

Draga cetatean Roman, afla ca cel mai probabil vei muri in agonie coplesit de infectii de care occidentul inca nu a aflat ca exista intr-unul dintre aceste spitale, cei drept cu ochii scaldati in cele mai feerice lumini de Craciun din aceasta parte a lumii.

Draga cetateanule, esti vinovat pentru ca inchizi ochii, pentru ca nu iti pasa de cei care sunt deja in spitale si crezi ( in prostia ta ) ca nu tu vei ajunge acolo, ca tu nu poti face nimic si ca asta este.

Draga cetateanule, pune mana pe un pix si in loc sa dai like & share pe facebook scrie-i primarului din orasul tau ca la anul preferi mai putine luminite in centru dar ai vrea ca spitalul din oras sa arate mai bine si ca, daca nu va fi asa la anul, nu-l vei vota!

Vrei sa te implici si tu, click AICI.

Colegiul pacientilor, protectia pacientilor, drepturile pacientilor