parteneri caravana integritatii.jpg

Transparency Internațional România, Rotary Club Târgu Jiu, Griffiths School of Management, Colegiul Pacienților, Deutsche Bank Global Technology și Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu vă invită să luați parte la:
Summitul de Integritate pentru Prosperitate
Evenimentul va avea loc marți, 24 aprilie 2018, începând cu ora 16:00 în cadrul Amfiteatrului „Horațiu Mălăele”, Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu.
Aflat la cea de-a XXI-a ediție, summitul promovează integritatea ca element cheie al succesului în dezvoltarea mediului public și privat.

Agenda summitului de Integritate pentru Prosperitate – 24 aprilie 2018, Târgu Jiu

16:00 – 16:20 Deschiderea evenimentului – Prof.univ.dr.ing. Ștefan Ghimiși, Președinte Rotary Club Târgu Jiu
16:20 – 16:50 Marian V. Popa, Director Deutsche Bank Global Technology Center România
Integritate @ RO
16:50 – 17:20 Conf. univ. dr. Victor Alistar, Director Executiv Transparency Internațional România

Soluții de antreprenoriat social și mobilizare pentru integritate și prosperitate.
17:20 – 17:50 Cristian Sas, Președinte Colegiul Pacienților
Integritatea în Sănătate
17:50 – 18:20 Prof. univ. dr. Adrian Gorun, Președinte Senat Universitatea „Constantin Brancuși” din Târgu Jiu
Virușii culturali, virușii proiectați și idealul etic
18:20 – 19:00 Închiderea evenimentului – Networking

marian victor popa db.jpg

Marian V. Popa
Director
Deutsche Bank Global Technology Center România,

CEO, Rank Xerox Romania & Moldova, (1983 – 1996), CEO ICL/Fujitsu
Services Romania & Moldova ( 1996 – 2004), Director Executiv CEE Endava
(2004 – 2012), în prezent Director al Deutsche Bank Global Technology Center și Președinte Transparency International România.

victor alistar, transparency International.jpg

Victor Teodor Alistar
Director Executiv, Transparency International România

Victor Alistar este membru, din partea României al Consiliului Economic și
Social European (CESE) cu o vastă experiență în elaborarea legilor și advocacy legislative, deține un doctorat în Administrația Publică și este avocat al
Baroului București, conferențiar universitar în cadrul SNSPA și activist în
domeniul anti-corupție din România. Și-a început activitatea în mișcarea
Transparency International în anul 2003, a condus Centrul de Asistență Juridică
pentru cetățeni – program pilot al Transparency International, precum şi
proiectele de advocacy ale TI-România. De peste 10 ani este CEO al TIRomânia,
timp în care a promovat cu succes peste 10 acte normative şi 40 de
politici publice.

sas cristian colegiul pacientilor.jpg

Cristian Sas, Președinte
Colegiul Pacienților

Cristian Sas are o reputație remarcabilă pe piața serviciilor de sănătate din
România, cunoștințe profunde și experiență vastă care acoperă piața serviciilor medicale și a asigurărilor de sănătate publice și private. Cristian este activ implicat în îmbunătățirea cadrului de reglementare din sistemul de sănătate fiind ințiatorul mai multor proiecte și propuneri alternative de politici de sănătate publică. Experența sa profesională include: CEO, Clinica Anima, Membru în Consiliului de Administrațe al SPITALUL CLINIC DE URGENTA „BAGDASAR-ARSENI”, Vice-președinte al Patronatului furnizorilor de servicii medicale PALMED, membru în comisia paritară pentru medicina de specialitate a Casei de Aisgurări de Sănătate a Municipiului București.

adrian gorun .jpg

Adrian Gorun
Profesor universitar. dr. habil.
Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu

Adrian Gorun este Președintele Senatului Universității „Constantin
Brâncuși”din Târgu Jiu, membru asociat al Academiei Oamenilor de Științe din România, conducător de doctorat în domeniul Sociologie, abilitat in domeniile Sociologie și Științe ale Educației.

stefan ghimisi.jpg

Ștefan Ghimiși
Profesor universitar. dr. ing.
Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu
Ștefan Ghimiși este Președintele Clubului Rotary din Târgu Jiu, profesor
universitar la Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu.