In atentia medicilor de familie si medicilor pediatri.

Operatii gratuite pentru copii cu malformatii cardiace si congenitale la Bucuresti cu medici din Italia.

Spitalul clinic de urgenta pentru copii „Grigore Alexandrescu” organizeaza un program de tratament chirurgical si interventional pentru malformatii cardiace si congenitale, in colaborare cu o echipa din Italia in perioada 21-28 Septembrie 2019.

Selectia pacientilor eligibili va fi facuta in urma unui consult cardiologic la spital. Decizia de tratament chirurgical / interventional va fi luata impreuna cu echipa de medici italieni.

Programari se pot face la numarul de telefon 0753 301 108 intre orele 9:00 si 15:00 de luni pana vineri.

Pentru pacientii din familii cu o situatie finaciara dificila Colegiul Pacientilor asigura soluti de transport si cazare la voluntari pentru copil si un apartinator.

Daca aveti nevoie de ajutor cu transportul si cazarea sunati la Colegiul Pacientilor la tel: 0722 172 300 de luni pana vineri in intervalul orar 10:00 -18:00