Colegiul Pacientilor ofera consiliere psihologica telefonica gratuita pentru a va ajuta sa treceti peste dificultatile generate de carantina si izolare.

Programari la nr. de tel: 0721.309.825 si 0764.700.421

Colegiul Pacientilor ofera consiliere psihologica telefonica gratuita pentru persoanele aflate in carantina sau izolare.

Romania se confrunta astazi cu o problema majora, epidemia de coronavirus (COVID 19). Studii recente au aratat ca izolarea poate produce o gamă largă de efecte psihologice, incluzând simptome de stres, depresie, sentimente de confuzie, furie și frică și chiar abuzuri de substanțe.

De asemenea, trebuie luat in calcul  stresul provocat de problemele legate de stabilitatea financiara pusa in pericol de perioada de izolare, precum si consecintele economice potentiale ale COVID 19.

In acest context, Asociatia Colegiul Pacientilor doreste sa vina in sprijinul persoanelor aflate in dificultate emotionala,  cauzata de izolarea la domiciliu sau carantina si infiinteaza o linie telefonica pentru consiliere psihologica gratuita. Terapie psihologica gratuita, la telefon.

Sedintele de consiliere telefonica vor fi adaptate nevoilor individuale ale persoanelor care solicita suport psihologic. Serviciile gratuite se adreseaza deopotriva adultilor, copiilor si varstnicilor, fiind o forma perfecta de consiliere psihologica chiar si pentru cuplurile atat de incercate in aceasta perioada.

Pentru multe informatii si programari, na gasiti la telefon 0721.309.825 sau la 0764.700.421 precum si la email office@colegiulpacientilor.org