In aceasta dimineata echipa de voluntari ai Colegiului Pacientilor filiala Bucuresti a distribuit materiale de protectie catre Spitalul Clinic de Urgenta Pentru Copii Grigore Alexandrescu.

Am predat azi 1.04.2020 reprezentantilor Spitalului Clinic de Urgenta Pentru Copii Grigore Alexandrescu un numar de 4000 de botosei de unica folosinta – acoperitori pantofi si 500 manusi. Produsele au fost transpotate gratuit cu sprijinul colegului nostru Florin Cucos.

Daca doriti sa sprijiniti aceasta activitate puteti face donatii de materiale sanitare si de protectie pe care Colegiul Pacientilor le va distribui catre unitatile ce au nevoie stringenta de ele asigurand logistica.

Puteti sprijini si finaciar facand donatii in conturile:

ASOCIAŢIA COLEGIUL PACIENŢILOR

RON IBAN: RO68BTRLRONCRT0286928701

EURO IBAN: RO18BTRLEURCRT0286928701

Deschise la Banca Transilvania.

Sau cu cardul online folosind acest link:

Banii vor fi folositi pentru achizitia de materiale necesare spitalelor.

Daca doriti ca contributia dvs sa sprijine o anumita unitate va rugam contactati-ne sa stabilim detaliile de comun acord.

Pentru informatii suplimetare sau proiecte punctuale puteti lua legatura cu :

Marilena Nicolae, telefon: 0721 309 825

E-mail: marilena.nicolae@colegiulpacientilor.org