Astazi, 17 februarie 2018 am fost alaturi de organizatorii Asociatiei Firmelor Bihorene si Asociatiei Medicala Pelican la la festivalul traditional D’ale porcului, editia a IV-a, la Oradea.

Festivalul deja cu traditie in Oradea a adus pe platoul Era Shopping Oradea peste 7000 de cetateni.

Intre orele 10.00 – 16:00, au fost testari gratuite ale tensiunii arteriale si ale glicemiei, dar si vouchere cu reduceri, asigurand totodata si asistenta medicala de urgenta, cu sprijinul unui echipaj medical specializat al Ambulantei Pelican.

Astfel, pe parcursul a sase ore, la standul nostru amenajat in fata la Carrefour de la Era Shopping Park Oradea, 230 de persoane ne-au vizitat si au dorit sa beneficieze de ajutorul nostru pentru a-si cunoaste starea de sanatate. Voluntarii Spitalului Clinic Pelican Oradea le-au efectuat masuratori ale tensiunii arteriale si le-au verificat valorile glicemiei.

Asociatia Colegiul Pacientilor, drepturile pacientior, protectia pacientilor, preventie, sanatate