Pe data de 14 Octombrie reperzentati ai Colegiului Pacientilor au fost prezenti in cadrul emisiunii: Cafeaua de dimineata de la Radio Transilvania.

Emisiunea a fost o ocazie buna sa prezentam activitatile si obiectivele asociatiei noastre de pacienti precum si modul in care intentionam sa generam o schimbare in sistemul medical romanesc. Asociatiile de pacienti din Romania incep sa fie din ce in ce mai vocale si mai prezente in presa, in mediul on-line dar si la negocierile si discutiile cu factorii de decizie din institutiile publice responsabile de sistem.

La Colegiul Pacientilor ne propunem sa exercitam o presiune constanta si constructiva asupra tuturor institutiilor publice si private implicate in livrarea serviciilor medicale catre populatieObiectivul suprem fiind accesul neingradit si universal la sanatate ca drept fundamental al omului.

Puteti asculta inregistrarea emisiunii aici