Astazi, 18 iunie la Oradea, in parcul Bratianu, am sustinut sportivii din cadrul Evenimentului deja cu traditie, Crosul Companiilor, ” Alearga de placere!!” Tineri etuziasti din companiile din Oradea s-au intrecut si cei mai buni au castigat, pe langa premii frumoase oferite de sponsori si multa voie buna si sanatate.

Colegiul Pacientilor alaturi de Spitalul Pelican si multi voluntari au povestit celor prezenti despre dreptul la sanatate si importanta preventiei pentru a avea o viata sanatoasa!

Crosul Companiilor este o acţiune sportivă şi un eveniment social dedicat exclusiv angajaţilor, organizat în scopul promovării unui mod de viaţă sănătos prin practicarea alergării. Deoarece este destinat companiilor, crosul poate deveni un cadru optim pentru manifestarea și promovarea unor valori precum responsabilitate colectivă, spirit de echipă, corectitudine, fiind o punte de legătură şi comunicare între participanţi cu interese asemănătoare.
Credem în alergare. Ne place alergarea. Practicăm alergarea. Promovăm alergarea. Aleargă de plăcere!