Health Media Services va organiza prima editie a Conferintei Pharma Round Trade Table din cadrul expozitiei Med Academy International Exhibition, eveniment care isi propune sa aduca in acelasi loc reprezentanti din secto rul sanatatii – Ministerul Sanatatii, casele de asigurari, Institutul de Sanatate Publica, Autoritatea Medicamentului, universitatile de medicina si farmacie, Autoritatea de Calitate a Serviciilor din Spitale, Colegiul Medicilor, Colegiul Farmacistilor, Colegiul Pacientilor, SNMF pentru a dezbate reforma serviciilor publice de sanatate pentru imbunatatirea calitatii acestora si recastigarea increderii publicului.

SPEAKERI INVITATI • Sorina Pintea, Ministrul Sanatatii • Corina Silvia Pop, Secretar de Stat, Ministerul Sanatatii • Conf. dr. Diana Paun, Consilier de Stat Departamentul de Sanate • Dr. Alexandru Velicu, Presedinte ANMDM • Prof. Univ. Dr. Corneliu-Florin Buicu, Presedinte, Comisa pentru Sanatate si Familie, Camera Deputatilor • Danut Vasile, Președinte Patronatul Roman al Industriei Suplimentelor Alimentare (PRISA) • Razvan Teohari Vulcanescu, Presedinte, Casa Nationala de Asigurari de Sanatate (CNAS) • Mihai Marcu, Presedinte , Medlife • Sef Lucr. Dr. Adriana Nica, Manager, Spitalul Universitar de Urgenta Bucuresti • Robert Popescu, CEO, A&D Pharma • Carmen Orban, Manager, Institutul Clinic Fundeni • Calin Galaseanu, Presedinte ARPIM • Petru Craciun, Director General, Cegedim • Radu Ganescu, Presedinte COPAC

PRINTRE TEMELE DE DISCUTIE • Starea de sanatate a romanilor – cum facilitam accesul la pachete de preventie si la tratamente inovative? • Invatamantul medical. Sursa de crestere si export. • Piata asigurarilor de sanatate • Piata farma, evolutie, tendinte, oportunitati si amenintari? • Performanta actului medical • Piata suplimentelor nutritive. Alimente cu vitamine. Cosmetice si sanatate. • Productia romaneasca de medicamente. • Pacient in Romania! Starea spitalelor si dotarea sectiilor medicale. • Tehnologie si inovatie in industria farma.

Planificata sa se desfasoare intre 21 si 23 septembrie 2018, expozitia reprezinta platforma ideala de prezentare a tratamentelor medicale de ultima ora si a solutiilor pentru toate problematicile cu care se confrunta fiecare specialitate medicala in parte. MED ACADEMY INTERNATIONAL EXHIBITION este locul ideal in care companiile vor pune bazele relatiilor de afaceri ale caror consecinte se fac resimtite in toate categoriile de activitati din sectorul de sanatate.

Ne propunem ca latura comerciala sa se imbine cat mai firesc cu cea stiintifica, asociind prezentarea de produse si servicii cu organizarea simultana a mai multor sesiuni stiintifice, mare parte dintre acestea acreditate EMC. Eveniment de anvergura pe piata furnizorilor de produse si servicii de tehnologie medicala, MED ACADEMY

INTERNATIONAL EXHIBITION reprezinta o platforma integrata de schimb de experienta intre vizitatori si expozanti. Perfect adaptat la continutul expozitiei atat din punct de vedere calitativ, cat si in ce priveste continutul, diversitatea si adresabilitatea informatiei, programul expozitiei va reflecta multiple tendinte, probleme, tematici si perspective menite sa imbunatateasca tot ce tine de calitatea informatiilor medicale, concomitent cu rapor tarea la standardele optime ale serviciilor de sanatate.

Mai multe detalii despre acest eveniment puteți găsi pe site-ul evenimentului: www.maie.ro